Torta za rojstni dan

nitrous30  

član od: 25.5.2007

sporočila: 4

tema odprta - 20. feb 2008 16:01 | ogledi: 4.166 | odgovori: 7

bratu bom za 12 rojstni dan spekel torto. šlo bi za 2 nadstropno zadevo in sicer spodnja bi bila sadna (velikosti pekača 40*25cm) zgornja pa čokoladna(okrogla 26 cm). Zanima me prdvsem kako se taka torta reže? če ima kdo kakšne fine recepte se priporočam,biskvit pa bi delal po receptu: za torto ki nikoli ne pade dol

nitrous30

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

20. feb 2008 16:17

Oh, kako je fino imeti starejšega brata! Kako naj bi pa to prostorsko izgledalo? Če postaviš kvader spodaj in daš valj čez, potem ti valj visi čez rob kvadra za 1 cm (gledam po dimenzijah pekača)- okej, malo se bo vse skrčilo - ampak še vedno je tveganje, da bo šel valj malo čez rob.... Pa še teža zgornje torte bo sploščila spodnjo in je nevarnost, da se krema iz spodnje iztisne ven.... Skratka, brez pladnja v nadstopju vidim tu en konstrukcijski problem. A ne bi raje naredil dveh tort - eno sadno in eno čokoladno (relativno enostavna je torta Nutella) - pa še lažje se režeta....? Jaz ti predlagam, da si ne kompliciraš po nepotrebnem življenja in naredi takšno filo, kot jo do sedaj najbolj znaš. Pa dve torti sta vedno boljši kot ena konstrukcijsko potolčena. Po drugi strani pa; starejši brat je v očeh mlajšega brata nepresežen junak, ne glede na to, kaj in kako naredi in tvoj bratec te bo vedno videl na tak način. Tudi takrat, ko bosta oba že v tretjem življenjskem obdobju. Lepo praznujte. Vendelina jr.

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

20. feb 2008 16:53

Se strinjam z Vendelino da raje naredi 2 različni torti, ker ti bo lažje. Ker če delaš torto v dveh nadstropjih moraš potem v spodnjo zapičit "pilote", da zgornja stoji na njej. Sploh če je stvar tako težka kot si si ti zamislil. Si pa priden veš, jaz bi bila tud vesela takega brata Naj ti uspe čim lepša in dobra torta pa lepo praznujte. lp saš

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

20. feb 2008 18:49

Super je imeti mlajšega brata. Veliko mlajšega Tudi jaz ti predlagam da nerediš 2 torti. Jaz sem prijatelju naredila 2 povsem enaki. Ena je bila sadna in ena čokoladna. Vsi so bili navdušeni nad izgledom . Poglej si v albumu (kot idejo). http://www.moj-album.com/vstopnica/h4jrxgib2 Nadstropna pa je lahko res malce težja za sestavit, predusem če imaš v mislih dobro, sočno torto. Ta dimenzija in ideja za obliko, pa meni osebno ni najboljša. Drugače pa tudi sama delam biskvit za torto ki nikoli ne pade dol. Za sadno priporočam: http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=10358 ker je res kompaktna in za naš okus zelo dobra. Čokoladno pa: http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4335 Lep pozdravček E.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

20. feb 2008 22:46

Aja, ko sama delam torto v etažah (nikoli več kot tri), dam za spodnjo čokoladno, ker je sadna navadno precej bolj sočna in ne bi zdržala teže čokoladne. Moje sadne so navadno take, da je samo spodaj plast biskivta. Če je navadna sadna - mislim seveda na prerezan biskvit, gre tudi obratno. Tule je ena v tvojem vrstnem redu:

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=10145

Loni Makaroni

nitrous30  

član od: 25.5.2007

sporočila: 4

21. feb 2008 7:15

tako po nasvetu sem se odločil da spečem le pravokotno torto. biskvit ostane po prvtonem receptu. Sedaj pa sem se odločil da bo prva plast nekakšna čokoladno smetanova zadeva po receptu dvojna čokoladna torta in sicer le 1. nadev. drugi nadev pa bi bil vanilijev. Zadnjič se je v forumu že nekaj govorilo otem nadevu ko je neka članica spraševala za fanta(moža) in rekla da poje vedno le kremo. Me pa zanima predvsem količina za oba nadeva če bo torta velika 40*25cm hvala nitrous30

nitrous30  

član od: 25.5.2007

sporočila: 4

21. feb 2008 7:17

sem že našel recept za valilijevo kremo nitrous30

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. feb 2008 8:47

Recepti imajo količine za tortne premere (ponavadi 26 cm), kar pomeni, da bo treba za tvoj kvader vzeti proporcionalno več materiala. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti